Kresba tužkou na zakázku: Více než fotografie

Kresba tužkou na zakázku: Více než fotografie

 

 

V dnešní době je kresba tužkou zásadní dovedností, kterou se umělci musí naučit. Zvládnutí této techniky se každý umělec snaží dokonale napodobit na fotografiích. 

Je to intuitivní technika, která je pro člověka přirozená - stačí k němu tužka a možná guma, kus křídy nebo hůlka uhlí.

 

 

 

 

Pro amatérského umělce je dnes základním nástrojem skicák a několik tužek. 

Kresba je právem uměním sama o sobě. Kresba zůstává stěžejní, i když bylo vyvinuto mnoho dalších precizních nástrojů a technik - například fotografie. 

Naši talentovaní umělci totiž umí vytvořit - prostřednictvím zdánlivě jednoduchých kreseb -dílo, které je kolikrát přesvědčivější než samotný skutečný objekt. Vše podle obyčejné fotografie. 

 


Přejít na - kde je možné takovouto práci objednat? 


 

Čím se vlastně kreslí? 

Hlavním nástrojem, který se používá, je moderní grafitová tužka, grafitové jádro vsazené do dutého dřevěného pouzdra. Ve středověku se kreslilo kovovým stylusem s olověným nebo stříbrným hrotem. Objev grafitu a zavedení válcové tužky znamenalo revoluci pro umělce a vědce.

Úspěch byl způsoben tím, že grafitové tužky poskytovaly značný rozsah tmavého a světlého stínování a tonální modelace. Tvrdé grafitové tužky se používají k vytváření výrazných linií postav a krajinných detailů, zatímco měkčí a tmavší grafitové tužky nabízejí umělcům bohaté barvy a textury - jak můžeme vidět na dílech Eugèna Delacroixe a Vincenta Van Gogha. 

 

 

Síla realistické kresby

Zpočátku se grafit používal pro předběžné náčrtkové linie pro kresby, které se dokončovaly v jiných médiích, ale postupně se jeho použití rozšířilo mezi malíři, miniaturisty, architekty a designéry. Ti začali grafit používat pro studie, ale díky jeho flexibilitě se brzy začal používat i pro složitější umělecká díla.

Velcí mistři kresby tužkou, od kterých se inspirujeme, vždy zachovávali prvky jasných kontur a omezeného stínování. Dokázali vytvořit silný účinek jen několika čarami - jako v dílech Jeana-Augusta-Dominiqua Ingrese a Picassa.

Kresby tužkou jsou velmi detailní. Dovolují oproti jiným technikám kresby velmi přesné stínování, čímž je finální výsledek silně realistický. Z fotografie lze zachytit prakticky každý vlas, chlup či malinké znaménko. Zkušení umělci si vyhrají s efekty odlesku a osvětlení,  čímž dokonale podtrhnou prostorový efekt. Takto malované kresby tužkou působí živě a dynamicky. Kolikrát se divák musí opravdu soustředit, aby poznal, že se jedná o kresbu, nikoli o fotografii.  

 

 

Kde je možné objednat kresbu tužkou podle fotografie?

    • Sociální sítě: Celá řada umělců nabízí své práce na sociálních sítích. Stačí zadat do patřičná klíčová slova do facebooku. Vzhledem k poměrně nízké poptávce se těmto umělcům často nevyplatí vytvořit si vlastní web. Spousta těchto umělců se zaměřuje rovněž na kresbu karikatur. Tužka a uhel jsou hlavními nástroji právě pro umělce Karikatur.
    • Turistické destinace historických center: Ve své době byl pražský Karlův most ideálním místem pro nalezení dobrého kreslíře. Proto, jsme se nechali tímto místem inspirovat a připravily grafický styl Praha
    • iPortret.cz: Realistický obraz na zakázku podle fotografie vám nakreslíme během pár dní. Pro kresbu tužkou máme v týmu umělce, kteří se již několik let touto prací živí a jejich smysl pro detail je dechberoucí. Domů vám přijde hotový obraz na zeď vytvořen z vaší fotografie. 
    • Portrét podle fotky můžete objednat take na MůjPortrét.cz

 

Nechte si namalovat vlastní obraz na zakázku

Naši umělci mají několikaletou zkušenost s malováním portrétů osob a mazlíčků. Vytvoříme Vám jakýkoliv portrét na zakázku s velkým důrazem na realistické zobrazení. Díky kvalitním technologiím dovedeme ruční kresbu natisknout na prakticky jakýkoliv formát obrazu. Domů Vám příjde nezapomenutelný a hlavně neokoukatelný obraz, vašeho soukromého uměleckého díla. 

 

 - Chci si nechat nakreslit obraz -